Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu

5 Czerwiec 2020
5 czerwca 2020, Komentarze Możliwość komentowania Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu została wyłączona

Szanowni Państwo!

W imieniu Dyrekcji oraz pracowników Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu, zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu z naszą niebywale atrakcyjną ofertą edukacyjną do uczniów Państwa Szkoły.

W trudnym czasie pandemicznym zadania rekrutacyjne są znacznie utrudnione. Nie mamy możliwości zaprezentowania się tegorocznym absolwentom w sposób bezpośredni, dlatego przesyłamy materiały online, które są tak przygotowane, by nie obarczać Państwa nadmierną pracą.

Jesteśmy szkołą z tradycjami. Mamy szeroką ofertę dla techników: żeglugi śródlądowej, informatyki, pojazdów samochodowych, mechaniki oraz –od tego roku, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy – spawalnictwa. Umożliwiamy też rekrutację na kierunki zawodowe: kierowca mechanik oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Każdy z wymienionych zawodów dopasowany jest do popytu lokalnego i europejskiego rynku pracy, każdy jest atrakcyjny zarobkowo. O korzyściach płynących z wyboru konkretnych zawodów można się dowiedzieć z załączonych materiałów. Co szczególnego oferujemy jako szkoła i dlaczego Państwo mieliby nas wesprzeć w akcji rekrutacyjnej?

Przede wszystkim gwarantujemy wysoki poziom nauczania, odpowiednio przygotowaną kadrę, opiekę partnerów, np. Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Kędzierzyn” S. A., Stoczni „Damen”, Fabryki Aparatur i Urządzeń “Famet” S.A., Związku Armatorów Śródlądowych, Grupa „Solidaris”, ZK-REM, NAMYSŁO Innovative Technology i wielu innych. Wiąże się to również ze stypendiami fundowanymi przez naszych partnerów.

Organizujemy dla każdego kierunku dodatkowe atrakcje. W zawodzie technik żeglugi, prócz atrakcyjności samego kierunku, są to zajęcia na pływalni, kursy ratownictwa morskiego nad morzem, miesięczna praktyka na statkach: szkolnym Majorze Sucharski, żaglowcu Darze Młodzieży oraz u prywatnych armatorów.

W zawodzie technik informatyk będzie to lokalna akademia cisco, dająca dodatkowe uprawnienia dla uczniów, czy partnerstwo programu Microsoft Imagine gwarantujące darmowe licencje dla uczniów.

W zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz kierowca – mechanik oferujemy darmowy kurs prawa jazdy kat. B; a dla zawodu technik mechaniki technik spawalnictwa – dodatkowy kurs spawacza.

Osiągającym najwyższe wyniki w nauce i sporcie, niezależnie od kierunku, gwarantujemy atrakcyjne stypendia. Są to niezaprzeczalnie duże atuty naszej Szkoły.

Dbamy także o to, by uczniowie, prócz zdobywania wiedzy przedmiotowej, odnaleźli swoje indywidualne miejsce w naszej społeczności i czerpali jak najwięcej korzyści z przynależności do niej. Mają szansę rozwijać swoje muzyczne talenty w szkolnej Orkiestrze i zwiedzać z nią świat. Nieobojętne jest dla nas, by czuli się tu dobrze – „jak u siebie”. Aby im to zapewnić, uatrakcyjniamy naszą przestrzeń i czas nauki- dla pasjonatów gier – będą to coroczne spotkania Game Jam, cieszące się już dużą sławą, czy zloty Liskon – dla fanów fantasy, mangi i anime. Prężnie działa nasz wolontariat, który nie tylko pełni zadania pomocowe, ale tworzy społeczność angażującą się w wiele zewnętrznych programów. Mamy swój tradycyjny bogaty kalendarz imprez, który obejmuje: Otrzęsiny Klas I, Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego, Dzień Marynarza Śródlądowego, Dzień Wynalazcy, Turniej Maszyn Wodnych i Maszyn Wiatrowych. Ruszamy też corocznie w rajdy górskie piesze i rowerowe, działa teatr.

Możemy tak wyliczać korzyści i atrakcje naszej jednostki, jednak chcieliśmy się skupić na podstawowych, przekonujących Państwa, że warto nas zaprezentować, umożliwiając uczniom wybór atrakcyjnej ścieżki zawodowej w przyjaznym środowisku.

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

Z wyrazami szacunku

Agnieszka Kossakowska

Dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu

http://www.zegluga.edu.pl/77-news/1322-list-do-uczniow-klas-8 – List do Uczniów

https://zegluga-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/tmarenin_zegluga_edu_pl/EYI0EbrO62hOkyRPlyJwTDcBTNAYgssXhmeEyHTPli9Krg?rtime=VGAwwzXz10g – prezentacja wszystkich kierunków

film reklamowy

http://zegluga.edu.pl/rekrutacjanabor – link do logowania 

Komentarze zablokowane.