"KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW –PROGRAMIS-TYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”

10 wrzesień 2021
Kategoria Aktualności, Konkursy
10 września 2021, Komentarze Możliwość komentowania “KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW –PROGRAMIS-TYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” została wyłączona

 

“Koduj z Gigantami” to największe wydarzenie programistyczne dla dzieci
i młodzieży w Polsce, a także Chorwacji, Hiszpanii, Bośni, Słowacji, Chile
i Meksyku. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszam uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w akcji. 

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Obecna edycja została rozszerzona również o zajęcia z matematyki.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w dniach 11-12.09.18-19.09. oraz 25-26.09.2021 r.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się
z podstawami jednego z języków programowania.

 

  1. edycja akcji “KODUJ Z GIGANTAMI – STARCIE GIGANTÓW –PROGRAMIS-TYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”umożliwia poznanie podstaw programowaniaw środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML. W trakcie zajęć uczniowie będą mieli okazję stworzyć własną grę komputerową lub aplikację mobilną, a także zapoznać się z podstawami jednego z języków programowania.

Dodatkowo, w tej edycji uczniowie klas 7 i 8 oraz przyszli maturzyści mogą wziąć udział w zajęciach online z matematyki, na których wraz z trenerami Gigantów Edukacji zmierzą się z arkuszami egzaminacyjnymi.

 

Aby wziąć udział w zajęciach, każdy uczeń musi indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Wydarzeniu towarzyszą konkursy dla uczestników warsztatów oraz całych szkół, które są okazją do wykazania się wiedzą programistyczną, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród.

Komentarze zablokowane.