2018.06.18 - Piknik na ranczo z patriotyczną nutą

RANCZO z patriotyczną nutą

18 czerwca uczniowie klas V-VII wraz z wychowawczyniami pojechali na Ranczo w Dalikowie                              do p. Zbigniewa i Jolanty Stańczyków, aby w aktywny sposób spędzić ostatnie chwile roku szkolnego. Nie by to jednak tylko aktywny sportowo dzień. To spotkanie miało na celu również propagowanie patriotyzmu oraz współpracy z inną szkołą.

Do udziału w pikniku zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie. W celu integracji przeprowadziliśmy mini zawody sportowe – skakanka i gra w siatkówkę czy badmintona. Zabawy było wiele. Następnie razem z nauczycielką historii z zaprzyjaźnionej szkoły przeprowadziliśmy quiz historyczny mający na celu sprawdzić wiedzę z okresu przełomu XIX i XX  wieku. Młodzież mile nas zaskoczyła dużą znajomością historii naszego kraju. Oczywiście zarówno w grach zespołowych jak i konkursie wiedzowym obie szkoły wypracowały remis.

Kolejną atrakcją były przejażdżki bryczką oraz podziwianie i karmienie innych zwierząt będących na ranczo. Na koniec dzieci otrzymały posiłek w postaci grillowanej kiełbaski, bułeczki i soczku.

Wszystkim ten dzień bardzo się podobał i powstały pomysły na kolejne tego typu wypady 

A to spotkanie zapoczątkowało nowe znajomości, a być może przyjaźnie.