Regulamin IV Edycji Konkursu „EduPak Polska”

24 październik 2022
Kategoria Konkursy
24 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Regulamin IV Edycji Konkursu „EduPak Polska” została wyłączona

Regulamin IV Edycji Konkursu „EduPak Polska”

 

 

 

  • 1. Postanowienia ogólne
  1. Konkurs realizowany jest w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego EDUPAK POLSKA pn. „IV edycja EduPak Polska” i powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli.
  2. Udział w Konkursie jest bezpłatny. 
  3. Organizatorem konkursu jest FUNDACJA EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI „ZIELONY MOTYL”, ustanowiona aktem notarialnym: Repetytorium A numer 14058/2019, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego: Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej pod numerem KRS: 0000811049, NIP 7822872729, REGON 384754490 z siedzibą przy ulicy Łowickiej 1 lok.2., 61-046 Poznań, zwana dalej „Organizatorem”. 
  4. W imieniu Organizatora działa KOMUCOM Instytut Kreatywności z siedzibą i adresem w Poznaniu, przy ul. Łowickiej 1 lok.2., 61-046 Poznań, numer NIP: 778-122-06-50, REGON: 302367184, zwany dalej: „Agencją”. Współorganizatorami jest są organizacja non–profit Friends of Glass Polska promująca opakowania szklane i recykling szkła oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
  5. Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
  6. „Konkursie” – należy przez to rozumieć konkurs pod nazwą „IV edycja EduPak Polska”, prowadzony na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie;
  7. „Uczestnikach” – należy przez to rozumieć biorących udział w Konkursie:
  8. dzieci w wieku przedszkolnym od 5 do 6 lat;
  9. uczniów szkół podstawowych klas 1-3; 
  10. uczniów szkół podstawowych klas 4-6;
  11. uczniów szkół podstawowych klas 7-8; 
  12. e) uczniów szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe) 

wraz z nauczycielem-koordynatorem, który zgłasza udział uczestników w Konkursie
za pośrednictwem szkoły i za zgodą przedstawicieli ustawowych wszystkich uczestników, którzy stworzyli pracę konkursową, wyrażoną przez podpisanie Formularza;

  1. „Zgłoszeniu” – należy przez to rozumieć zgłoszenie udziału w Konkursie w formie elektronicznej
    i za pośrednictwem placówki oświatowej;
  2. „Formularzu” – należy przez to rozumieć formularz zgłoszeniowy, którego wzór stanowi załącznik
    nr 1 do Regulaminu;
  3. „Pracy konkursowej” – należy przez to rozumieć pracę indywidualną lub zbiorową, będącą odrębnym utworem i przedmiotem konkursu;
  4. „Laureatach konkursu” – należy przez to rozumieć Uczestników, których prace konkursowe uzyskały jedną z trzech najwyższych ocen dokonanych przez ustanowioną Komisję Konkursową.
  5. „Partnerach konkursu” – instytucje, organizacje i firmy, które zadeklarowały chęć pomocy i wsparcia projektu edukacyjno-ekologicznego pod nazwą „IV edycja EduPak Polska”.
  6. „Przedstawicielu ustawowym” – rodzic lub opiekun prawny dziecka.
  7. Konkurs nie jest grą hazardową w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. z 2019., poz 847 z późn. zm.).
  8. Organizator jest składającym przyrzeczenie publiczne w rozumieniu art. 919 kodeksu cywilnego (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz 1145 z późn. zm.).
  9. Uczestnik wraz z przedstawicielami ustawowymi Uczestnika, wysyłając Zgłoszenie potwierdzają, że zapoznali się z treścią Regulaminu i akceptują go. 
  10. Konkurs jest konkursem z dziedziny sztuki w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 

1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r. poz 1387, z późn. zm.)

  1. W przypadku, gdy Praca konkursowa zawiera wizerunek osoby fizycznej, Uczestnicy zobowiązani są do dołączenia do Zgłoszenia oświadczenia tej osoby wyrażającej zgodę na rozpowszechnianie jej wizerunku w ramach Pracy Konkursowej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu. 

 

 

 

  • 2. Cele konkursu

Zwiększenie świadomości i wykazanie związku między codziennymi wyborami, a zmieniającym się światem.

  1. Rozwijanie świadomości ekologicznej w zakresie selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu oraz promowanie wzorców konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, przyczyniającej się do ochrony środowiska,
    w szczególności poprzez:

1) zainteresowanie dzieci i uczniów zapobieganiem marnotrawstwu surowców – w szczególności
w kontekście opakowań szklanych (butelki, słoiki oraz flakony po perfumach); 

2) zwrócenie uwagi na rolę gospodarki o obiegu zamkniętym i prozdrowotne oraz prośrodowiskowe właściwości opakowań szklanych;

3) pobudzanie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej oraz kształtowanie korzystnych dla środowiska naturalnego postaw i zachowań.

4) wybór opakowań szklanych jako świadomy i korzystny dla środowiska i zdrowia człowieka.

  1. Prace konkursowe zostaną wykorzystane przez Organizatora Konkursu do działań informacyjno-edukacyjnych
    i promocyjnych.

 

  • 3. Terminy
  1. Konkurs jest jednoetapowy.
  2. Konkurs rozpoczyna się z dniem 26 września 2022 roku, a jego wyniki będą ogłoszone podczas XXVI edycji Targów Edukacyjnych w Poznaniu w dniach 10-12 marca 2023 r.
  3. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany miejsca ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. O ewentualnej zmianie wszyscy nagrodzeni zostaną wcześniej poinformowani.
  4. Kartę zgłoszenia należy przesłać do 31 października 2022 r. na adres mailowy: kontakt@komucom.pl
  5. Wszystkie prace muszą zostać dostarczone w formie elektronicznej do dnia 16 stycznia 2023 roku, na adres mailowy: kontakt@komucom.pl z dopiskiem w temacie: Konkurs EduPak Polska. Uwaga: prace powyżej 10 MB należy przesłać wetransferem, udostępnić na innej platformie umożliwiającej jej zapisanie lub przesłać na nośniku cyfrowym na adres Fundacja Edukacja dla Przyszłości Zielony Motyl ul. Łowicka 1 lok. 2, 61-046 Poznań dopiskiem na kopercie „IV edycja konkursu EduPak Polska”..
  6. Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na fanpage „EduPak Polska” i w mediach współpracujących. Dodatkowo Organizator powiadomi Laureatów Konkursu drogą elektroniczną na wskazany przez Uczestników w Formularzu adres poczty elektronicznej i zaprosi na wręczenie nagród. 
  7. Nagrody zostaną wręczone Laureatom w dniach 10-12 marca 2023 r. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu  lub w innym wyznaczonym miejscu. Dokładny termin zostanie podany na początku stycznia 2023 roku na profilu facebook EduPak Polska oraz Laureatom na adres poczty elektronicznej. Laureatom, którzy nie będą mogli przybyć na wręczenie nagród zostanie ona wysłana za pośrednictwem operatora pocztowego. 

 

 

  • 4. Warunki uczestnictwa w Konkursie
  1. Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
  2. Konkurs adresowany jest do pięciu grup wiekowych. Każda z grup ma inne zadania, dopasowane do celów konkursu oraz uwarunkowane wiekiem i umiejętnościami uczestników. Grupami, do których adresowany jest konkurs, są:
  3. grupa dzieci w wieku przedszkolnym od 5 do 6 lat starszaki/zerówka lub młodsze;
  4. uczniowie szkół podstawowych klas 1-3; 
  5. uczniowie szkół podstawowych klas 4-6;
  6. uczniowie szkół podstawowych klas 7-8;
  7. uczniowie szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe) 
  8. W Konkursie adresowanym do przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych klas 1-3 może brać udział jedynie grupa dzieci (minimum 3 osoby) wraz z nauczycielem-koordynatorem, zgłaszana za pośrednictwem placówki oświatowej i za pisemną zgodą przedstawicieli ustawowych wszystkich dzieci, które stworzyły pracę konkursową. Przedstawiciele ustawowi wszystkich dzieci, które stworzyły pracę konkursową oraz nauczyciel-koordynator powinni wypełnić obowiązkowo Formularz.
  9. W Konkursie adresowanym do szkół podstawowych klasy 4-6 i 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych mogą brać udział zarówno uczniowie indywidualnie, jak i grupy uczniów wraz z nauczycielem-koordynatorem, zgłaszane za pośrednictwem szkoły i za pisemną zgodą wszystkich przedstawicieli ustawowych uczniów, którzy stworzyli Pracę konkursową. Przedstawiciele ustawowi wszystkich uczniów, którzy stworzyli pracę konkursową oraz nauczyciel-koordynator powinni wypełnić i przysłać podpisany skan Formularza.
  10. Za prace zgłoszone do Konkursu uznaje się prace cyfrowe nagrane dowolnym urządzeniem cyfrowym o długości trwania nie większej niż 3 minuty oraz plakaty w formie cyfrowej.
  11. Każda grupa przedszkolna biorąca udział w konkursie może zgłosić maksymalnie jedną pracę zbiorową. Ilość grup przedszkolnych biorących udział w konkursie z danej placówki oświatowej jest dowolna.

Jedna klasa lub grupa uczniów z różnych klas w ramach grupy wiekowej (np. grupa uczniów z klas 1-3) z danej szkoły może zgłosić maksymalnie jedną pracę konkursową. Ilość klas i grup biorących udział w konkursie z danej szkoły jest dowolna.  

  1. Z Konkursu wyłącza się prace wcześniej nagradzane oraz zgłaszane do innych konkursów.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Uczestnik lub grupa uczestników ponosi koszt przygotowania Pracy konkursowej i wysłania Zgłoszenia do Organizatora Konkursu.

  1. Uczestnikom Konkursu (uczniom i nauczycielowi-koordynatorowi), w tym również Laureatom Konkursu, nie przysługuje wynagrodzenie pieniężne za zgłoszone Prace konkursowe.
  2. Prace konkursowe mogą być wykorzystane przez Organizatora Konkursu i Agencję w celach informacyjno-edukacyjnych, promujących projekt EduPak Polska oraz recykling i opakowania szklane. Organizator nabywa autorskie prawa majątkowe i prawa pochodne do Pracy konkursowej.
  3. O kwalifikacji Pracy konkursowej do oceny i obrad Jury decyduje Organizator na podstawie informacji zawartych w Formularzu.
  4. Zgłoszenia mogą być złożone wyłącznie w sposób określony w Regulaminie. 
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia Zgłoszeń, które naruszają obowiązujące przepisy, zasady dobrych obyczajów lub dobra osobiste osób trzecich.
  6. Zgłoszenie podlega odrzuceniu i nie będzie podlegać ocenie przez Komisję konkursową z punktu widzenia kryteriów wskazanych w § 7 Regulaminu w przypadku gdy:
  7. Zgłoszenie jest niezgodne z Regulaminem, w tym w niewłaściwej formie lub dotarło po terminie lub nie jest kompletne, nie zawiera wszystkich wymaganych oświadczeń złożonych przez wszystkich przedstawicieli ustawowych uczniów, którzy stworzyli Pracę konkursową lub oświadczenia nauczyciela-koordynatora;
  8. Zgłoszenie zostało złożone przez Uczestnika niespełniającego wymagań określonych
    w Regulaminie;
  9. Szkolny Koordynator Konkursu „IV edycji EduPak Polska” zobowiązany jest przesłać do Biura Konkursu kartę zgłoszenia, która jest dostępna na fanpage EduPak Polska:  https://www.facebook.com/edupakpolska na adres mailowy: kontakt@komucom.pl

 

  • 5. Przedmiot Konkursu

Konkurs polega na kreatywnej wypowiedzi stworzonej przez dzieci i uczniów nawiązującej do segregacji i recyklingu opakowań szklanych. Dla każdej z grup wiekowych określone zostały poniższe szczegółowe zadania, będące przedmiotem Konkursu:

 

  1. Grupy dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 lat i młodsze: wykonaj i nagraj wraz z Nauczycielem urządzeniem cyfrowym piosenkę/wymyśloną scenkę o prawidłowej segregacji opakowań szklanych (szklane butelki i słoiki, opakowania szklane po perfumach i kosmetykach). Aranżacja i forma wykonania pozostają dowolne.  Tekst można ułożyć samemu lub skorzystać z gotowej propozycji piosenki w Załączniku nr 3.
  2. Grupy uczniów szkół podstawowych z klas 1-3 : stań się youtuberem/tiktokerem i nagraj wraz z Nauczycielem urządzeniem cyfrowym piosenkę/wymyśloną scenkę o segregacji opakowań szklanych (szklane butelki i słoiki, opakowania szklane po perfumach i kosmetykach) pokazując także przykłady przedmiotów szklanych, które do segregacji trafiać nie powinny. Aranżacja i forma wykonania pozostają dowolne. 

Zagadnienia kluczowe, które powinny być poruszone w pracy: środowisko, szklane opakowania, drugie życie szkła, segregowanie, nie marnowanie.  

 

  1. Uczniowie szkół podstawowych z klas 4-6 (indywidualnie lub grupowo): Napisz, nagraj i wykonaj  piosenkę, wiersz, rymowankę, wymyśloną scenkę z własnym scenariuszem o segregacji opakowań szklanych (szklane butelki i słoiki, opakowania szklane po perfumach i kosmetykach).

Zagadnienia kluczowe, które powinny być poruszone w pracy: szklane opakowania, obieg zamknięty, segregowanie, recykling.  

 

  1. Uczniowie szkół podstawowych z klas 7-8 (indywidualnie lub grupowo): Napisz, nagraj i wykonaj  piosenkę, wiersz, rymowankę, scenkę z uwzględnieniem słów „Odkręć, opróżnij, wyrzuć” w dowolnej odmianie wymienionych słów. Tekst utworu należy ułożyć samemu. Aranżacja i forma wykonania pozostają dowolne. 

 

  1. Uczniowie szkół ponadpodstawowych (indywidualnie lub grupowo): samodzielne stworzenie w formie cyfrowej plakatu do filmy „sPÓŁKA” dostępnego na Fanpage Friends of Glass Polska. Link do filmu: 

https://www.facebook.com/watch/?v=421171889497025 

  • 6. Wymagania techniczne dotyczące pracy konkursowej
  1. Każda klasa lub grupa przedszkolna może zgłosić maksymalnie jedną pracę
  2. Wszystkie prace cyfrowe muszą zostać wysłane w formie pliku cyfrowego: za pomocą maila lub platformy do przesyłania plików wetransfer lub wysłane na nośniku typu pendrive fizycznie na adres biura konkursu: KOMUcom Instytut Kreatywności; ul. Łowicka 1 lok.2, 61-046 Poznań, z dopiskiem EDUPAK POLSKA. 
  3. Każda Praca konkursowa musi posiadać imię i nazwisko uczestnika, klasę, nazwę i numer szkoły oraz miejscowość.

 

  • 7. Kryteria jakościowe pracy

Prace konkursowe, które zostały pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

  1. Zgodność treści Pracy konkursowej z tematyką Konkursu,
  2. Kreatywność w prezentowaniu zadania konkursowego i tematyki Konkursu,
  3. Estetykę, staranność i poprawność  wykonania Pracy konkursowej,

 

  • 8. Komisja konkursowa i sposób oceny Prac konkursowych
  1. Prace konkursowe, na podstawie kryteriów wskazanych w § 7 Regulaminu, oceniać będzie Komisja konkursowa powołana przez Organizatora, zwana dalej „Komisją konkursową”
  2. Członkami Komisji są:
  3. Przewodniczący Komisji konkursowej będący jednym z przedstawicieli Partnerów konkursu. 
  4. Osoby zaproszone przez Organizatora jako przedstawiciele Partnerów lub innych organizacji, instytucji lub firm, które uczestniczą w  IV edycji konkursu EduPak Polska.
  1. Ocena prac przez Komisję konkursową odbywa się poprzez zsumowanie liczby punktów, jakie danej pracy konkursowej przyznali poszczególni członkowie Komisji konkursowej. Członek Komisji konkursowej, oceniając Pracę konkursową, przyznaje jej liczbę punktów stanowiącą liczbę całkowitą
    z przedziału od 1 do 3, gdzie 3 oznacza najwyższą ocenę, jaka może zostać przyznana Pracy,
    a 1 najniższą.
  2. W przypadku, gdy dwie lub więcej Prac konkursowych w wyniku oceny, o której mowa w ust. 4, otrzymało taką samą liczbę punktów, o kolejności/przyznanym miejscu Prac konkursowych decyduje głosowanie Członków Komisji konkursowej. W przypadku równej liczby głosów rozstrzygający głos należy do Przewodniczącego Komisji konkursowej.
  3. Komisja konkursowa oprócz nagród za pierwsze, drugie i trzecie miejsce może też przyznać Wyróżnienia. 
  4. Z prac Komisji konkursowej sporządza się protokół.
  5. Ocena komisji konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
  • 9. Nagrody
  1. W każdej grupie wiekowej wymienionej w § 4 pkt 2  zostaną wyłonieni Laureaci I, II i III miejsca. 
  2. Laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe uzgodnione w porozumieniu z laureatami o wartości: 
  3. dzieci  w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat lub młodsze; 

– 1 miejsce do kwoty 400 zł; 2 miejsce do kwoty 350 zł; 3 miejsce do kwoty 300 zł

  1. uczniowie szkół podstawowych klas 1-3:

– 1 miejsce do kwoty 450 zł; 2 miejsce do kwoty 400 zł; 3 miejsce do kwoty 350 zł.

  1. uczniowie szkół podstawowych klas 4-6:

– 1 miejsce do kwoty 500 zł; 2 miejsce do kwoty 400 zł; 3 miejsce do kwoty 300 zł

  1. uczniowie szkół podstawowych klas 7-8:

– 1 miejsce do kwoty 550 zł; 2 miejsce do kwoty 450 zł; 3 miejsce do kwoty 350 zł 

  1. euczniowie szkół ponadpodstawowych klas:

– 1 miejsce do kwoty 600 zł; 2 miejsce do kwoty 500 zł; 3 miejsce do kwoty 400 zł

 

 

  1. Nauczyciele-koordynatorzy Laureatów otrzymają upominki. Komisja konkursowa może przyznać też wyróżnienia dla nauczycieli-koordynatorów w postaci nagród rzeczowych o wartości do 300 zł. Nagrody nie mogą zostać zamienione na ich równowartość pieniężną.

 

  • 10. Ochrona danych osobowych
  1. Zgodnie z artykułem 13 ust 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) informujemy, że:
  2. Organizator będzie zbierał następujące dane:

               1) uczniów będących autorami Prac konkursowych oraz nauczyciela-koordynatora

  1. a) imię i nazwisko
  2. b) adres poczty elektronicznej
  3. c) adres placówki oświatowej
  4. d) wskazanie grupy przedszkolnej i klasy, do której uczęszczają dzieci przedszkolne i uczniowie  lub którą prowadzi nauczyciel

2) przedstawicieli ustawowych dzieci przedszkolnych i uczniów, o których mowa w pkt 1: imię i nazwisko, adres mailowy jeśli jest dostępny i numer telefonu.

  1. Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach konkursu jest Fundacja. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady 

(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywą 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

  1. Dane osobowe Uczestników i przedstawicieli ustawowych Uczestników będą przetwarzane przez Administratora w celu przeprowadzenia Konkursu i ogłoszenia wyników w związku z wykonywaniem postanowień Regulaminu, a w szczególności w celu komunikacji z Laureatami konkursu celem wręczenia Nagród, a także rozliczenia Konkursu. 
  2. Każdy z Uczestników i przedstawicieli ustawowych Uczestnika posiada prawo do:
  3. a) żądania od administratora dostępu do danych osobowych
  4. b) sprostowania danych osobowych
  5. c) usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych
  6. d) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych
  7. e) przeniesienia danych osobowych
  8. Każdy z Uczestników i przedstawicieli ustawowych Uczestników posiada prawo do cofnięcia zgody
    w dowolnym momencie. Aby wycofać zgodę należy przesłać maila na adres: kontakt@komucom.pl
  9. Każdy z Uczestników i przedstawicieli Ustawowych Uczestnika posiada prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna, że przetwarzanie Jego danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże w przypadku, gdy Uczestnik/przedstawiciel ustawowy Uczestnika odmówi podania danych lub odmówi zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb realizacji Konkursu, Zgłoszenie nie bierze udziału w Konkursie i podlega zniszczeniu. 
  10. Uczestnik zezwala na wykorzystanie jego imienia i nazwiska w celu informowania (także w mediach)
    o wynikach Konkursu.
  11. Dane Uczestników i przedstawicieli ustawowych Uczestników nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym z wyjątkiem przypadków opisanych w ust. 10 i przewidzianych przepisami prawa. 
  12. Dane osobowe Uczestników oraz przedstawicieli ustawowych Uczestników (z wyłączeniem Laureatów i osób wyróżnionych) po ich wykorzystaniu w celu przeprowadzenia Konkursu, zostaną usunięte w terminie miesiąca od dnia ogłoszenia wyników Konkursu, z zastrzeżeniem ust 9.
  13. Dane osobowe zawarte w Zgłoszeniach Laureatów i osób wyróżnionych w Konkursie będą przechowywane przez okres 6 lat od końca roku, w którym ogłoszono wyniki Konkursu.
  14. Odbiorcami danych osobowych Uczestników będą podmioty przetwarzające, które świadczą w imieniu i na rzecz Administratora danych usługi związane z przetwarzaniem danych w celach realizacji i rozliczenia konkursu, to jest: KOMUcom – Instytut Kreatywności Łukasz Mikołajczak z siedzibą i adresem w Poznaniu, przy ul. Łowickiej 1 lok. 2, 61-046 Poznań.

 

  • 11. Postanowienia końcowe
  1. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z przyjęciem przez Uczestnika oraz jego przedstawiciela ustawowego wszystkich warunków niniejszego regulaminu oraz oświadczeniem, że nadesłane prace są wolne od wad prawnych, a w szczególności praw osób trzecich, a także  spełniają wszelkie wymogi wynikające z niniejszego Regulaminu. 
  2. Istnieje możliwość wykluczenia przez Organizatora z udziału w konkursie uczestnika/uczestników w przypadku naruszenia zasad Regulaminu.
  3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez autora na nieodpłatne wystawianie
    i wykorzystywanie prac na polach eksploatacji wskazanych w Formularzu.
  4. Postanowienia niniejszego Regulaminu są wyłącznie podstawą prowadzenia Konkursu, a ich wykładnia
    i interpretacja należy do Organizatora. 
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu i warunków lub zasad Konkursu, z tym, że zmiany te nie mogą naruszać praw już nabytych przez Uczestników Konkursu. 
  6. Informacji dotyczących konkursu udziela Agencja pod adresem email: kontakt@komucom.pl
  7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowość danych podanych w Zgłoszeniu.
  8. W przypadku zmiany danych kontaktowych Uczestnik jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym Organizatora, pod rygorem zniesienia odpowiedzialności Organizatora za skutki niedoręczenia Uczestnikowi korespondencji związanej z realizacją Regulaminu. 
  9. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonania w każdym czasie, z ważnych powodów, modyfikacji postanowień Regulaminu, jak również do odwołania  Konkursu w całości lub w części obejmującej jedną
    lub więcej kategorii. Za ważny powód uznaje się w szczególności niski poziom zbieżności Zgłoszeń
    z wyznaczonymi kategoriami. Informacja o zmianach Regulaminu lub odwołaniu konkursu zostanie zamieszczona na fanpage EduPak Polska portalu społecznościowego Facebook.
  10. Organizator informuje, że wszystkie prace zgłoszone do Konkursu nie będą zwracane i zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie na potrzeby konkursowe, a następnie zniszczone i poddane recyklingowi w okresie trzech miesięcy od zakończenia Konkursu.
  11. Podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu w dniach 10-12 marca 2023 roku lub w innym miejscu o którym wszyscy nagrodzeni zostaną wcześniej poinformowani.
  12. W kwestiach nieregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego i innych ustaw.
  13. Wszelkie spory dotyczące Konkursu, które nie znajdą rozwiązania w trybie reklamacyjnym będą rozstrzygane przez sąd powszechny wg właściwości ogólnej.
  14. Niniejszy Regulamin jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na fanpage EduPak Polska portalu społecznościowego Facebook.
  15. Regulamin wchodzi w życie w dniu ogłoszenia, tj. z dniem 26 września 2022 r. 

 

Załącznik nr 1 – Formularz zgłoszeniowy

Załącznik nr 2 – Wzór oświadczenia do wyrażenia zgody na rozpowszechnianie wizerunku w ramach Pracy konkursowej

Załącznik nr 3 – Proponowany tekst piosenki do melodii „Wy nie wiecie a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem” z filmu „Akademia Pana Kleksa”

 

Wy nie wiecie, a ja wiem,
Co robić trzeba ze szkłem.
Poznałem zasady te,
Gdy uczyłem w szkole się.

Wiec po pierwsze ważnym jest:
Nie każde szkło segregujesz!

Musisz wiedzieć jakie szkło
Wrzucić do zielonego
Słoik i butelka TAK!
Segreguję je od lat.

Kiedy tata perfum ma
Huta szkło to przetwarza
A szklany kosmetyk mamy
Jest też recyklingowany  

Opróżniamy całe szkło
Zanim poślesz dalej go.
A zakrętkę odkręć też,
Bo to metal przecież wiesz.
Wraz z plastikiem do żółtego
Wyrzuć ją i pilnuj już tego!

Segreguję dobrze szkło,
Bo to przecież jest zdrowo.
Nasza Ziemia cieszy się
Bo rozumiem, że tak chce
Więc zrozummy wszyscy to

Zanim będzie za późno.

 

 

Komentarze zablokowane.