Program "Droga i ja" razem zadbajmy o bezpieczeństwo i mobilność

„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

Program składa się w Polsce z czterech uzupełniających się elementów:

 Pakietów edukacyjnych „Droga i Ja” – unikatowego zestawu dydaktycznego dla uczniów i nauczyciela, składającego się z zeszytów ćwiczeń, testów, materiałów dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego

• E-learningu – innowacyjnego programu multimedialnego dostępnego w Internecie dla dzieci, rodziców i nauczycieli

• Konkursu “Twój pomysł, Twoja inicjatywa” – polegającego na przemyśleniu przez dzieci problemów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego i motoryzacją, a następnie wdrożeniu kampanii świadomościowej w szkole i jej otoczeniu

• Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa – prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach.

Dla dzieci » Materiały edukacyjne »

Cześć!

Nazywamy się Oliwka i Filip. Interesujemy się bardzo bezpieczeństwem w ruchu drogowym i ekologicznymi formami przemieszczania się. Wiemy, że te tematy są szczególnie ważne dla dzieci! 

Codziennie wychodzisz z domu do szkoły lub na spotkanie z koleżankami czy kolegami – jak sobie radzisz? Przechodzenie przez jezdnię, zabawa w pobliżu drogi lub jazda na rowerze mogą być niebezpieczne.

Łatwiej jest unikać niebezpieczeństw, gdy je znasz. Zabawy, w których będziesz brał udział w czasie lekcji i zabawne ćwiczenia do pracy w domu, pozwolą Ci poznać ulicę, zasady na niej obowiązujące i wszystkie związane z nim niebezpieczeństwa.

Zawsze słuchaj naszych rad, a nauczysz się zachowywać tak, że zawsze będziesz bezpieczny – bez względu na środek lokomocji, jakim będziesz się poruszać.
Nie zapomnij o tym, że tylko Ty możesz zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Uważaj na siebie! Szczęśliwej drogi!

Dla rodziców » E-LEARNING »

E-Learning „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to innowacyjne, interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Platforma jest bezpłatna i  składa się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców.

Szkolenie dla rodziców zawiera test na osobowość – Jakim kierowcą jesteś? oraz zbiór najważniejszych zasad, które w znaczący sposób zwiększają bezpieczeństwo całej rodziny, podczas podróży samochodem.

W skład modułu dla dzieci wchodzą slajdy, quizy, animacje i gry. Nauczycielem zasad ruchu drogowego jest Woosh – wirtualny przewodnik E-Learningu „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, który uczy poprzez zabawę. Prawidłowe rozwiązanie testów i zadawanych przez nauczyciela pytań pozwala przejść do kolejnego etapu multimedialnej gry